معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری آخرین وضعیت لوایح را تشریح کرد

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری آخرین وضعیت لوایح را تشریح کرد

لایحه جامع وکالت در نوبت بررسی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی قرار دارد

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری توضیحاتی را درباره وضعیت لایحه اصلاح قانون شوراهای حل اختلاف ارایه داد.

عبدالعلی میرکوهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به لایحه اصلاح قانون شوراهای حل اختلاف گفت: این لایحه در کمیسیون قضایی مجلس در حال بررسی است. از آنجا که این لایحه به صورت اصل هشتاد و پنجی است، به صحن علنی مجلس نمی‌رود و پس از تصویب در کمیسیون قضایی مجلس به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

وی افزود: تنها یک ماده آن یعنی اجرای آزمایشی لایحه به مدت سه سال به صحن علنی جهت اعلام نظر فرستاده شده که اگر این مدت به تصویب صحن مجلس برسد، لایحه برای تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

میرکوهی در ادامه با اشاره به اینکه بررسی لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان در کمیسیون قضایی مجلس رو به اتمام است، گفت: به زودی این لایحه به صحن مجلس ارسال می‌شود.

وی یادآور شد: لوایحی همچون وکالت، پلیس قضایی و طرح جرم سیاسی در نوبت بررسی کمیسیون قضایی مجلس قرار دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام. بنده نیز به عنوان وکیل دادگستری واقعا متاسفم که چرا به جامعه وکالت هیچ بهایی داده نشده و قریب به ده ساله که این لایحه میخواد تصویب بشه و مونده رو هوا !! یعنی تو این چند سال صدای وکلا به گوش دولت نمیرسه! واقعا متاسفم.

  2. به نام خدا/از سال ۸۸ بحث لایحه جامع وکالت و طرح آن در مجلس و تصویب آن مطرح بوده است .من به عنوان عضو کوچکی از خانواده ی وکالت تاسف خود را ابراز میکنم.چرا و چگونه است مجلس برای تصویب و پیگیری همه ی قوانین وقت دارد الا قنون وکالت.و باید نمایندگان محترم بدانند قوانینی که تصویب میکنند توسط جامعه وکالت است که مورد کنکاش و نیز استفاده ی زیاد قرار میگیرد.امیدوارم هرچه زودتر این موضوع تمام شود.با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا