هیئت عمومی اسکودا مقرر کرد اسکودا آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ را به سازمان سنجش «ارسال» کند

پایگاه خبری اختبار- هیئت عمومی اسکودا متشکل از اعضای هیات مدیره های کانون های وکلای سراسر کشور در نشست فوق العاده امروز ۴ بهمن ۱۴۰۰ خود مقرر کرد اسکودا به نمایندگی از کانون های وکلا آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ را مطابق با قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری به سازمان سنجش ارسال کند.

به گزارش اختبار بنا بر اعلام روابط عمومی اسکودا، هیئت عمومی اسکودا متشکل از اعضای هیات مدیره های کانون های وکلای سراسر کشور در نشست فوق العاده ای که صبح امروز ۴ بهمن ۱۴۰۰ برگزار شد، مقرر کرد اسکودا به نمایندگی از کانون های وکلای دادگستری آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ را مطابق با قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری مصوب ۱۳۷۶ به سازمان سنجش ارسال نماید تا سازمان سنجش نیز نسبت به انعقاد قرارداد، نشر و آغاز فرایند ثبت نام کارآموزان اقدام کند.

اسکودا «ارسال» کند، سنجش «منتشر» کند

البته باید توجه کرد که در خبر منتشر شده صرفا به «ارسال» آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ توسط اسکودا به سازمان سنجش اشاره شده و «انتشار» بر عهده سازمان سنجش گذاشته شده است.

توپ در زمین سازمان سنجش

حالا باید دید آیا سازمان سنجش با توجه به مکاتبه آذر ماه قوه قضائیه و تاکید بر حضور و تایید همه مراحل برگزاری آزمون وکالت توسط معاون حقوقی قوه قضائیه به عنوان نماینده این قوه آیا سازمان سنجش حاضر به مداخله در چالش میان کانون های وکلا و قوه قضائیه خواهد شد یا نه ؟

تاکید قوه قضائیه بر انتشار آگهی پس از تایید

در بند ۲ نامه مورخ ۳ آذر قوه قضائیه به سازمان سنجش مخصوصا تاکید شده بود که «انتشار آگهی ثبت نام آزمون و فراخوان جذب کارآموزان وکالت پس از تایید معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه» از موارد الزامی است که باید توسط سازمان سنجش در ارتباط با آزمون وکالت رعایت شود.

ناگفته پیداست، که احتمال تصمیم سازمان سنجش به درگیر کردن خود در مناقشه آزمون وکالت ۱۴۰۰ مخصوصا با توجه به حضور طرف قدرتمندی چون قوه قضائیه، بسیار بعید به نظر می رسد.

امید به دستیابی یک توافق میانه برای برگزاری آزمون

هرچند از سوی دیگر، خودداری طرفین مناقشه از موضع گیری های شدید و اکتفا به اظهار نظر و موضع گیری های کلی، امید به دستیابی یک توافق میانه اقلا برای عبور از چالش برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ را زنده نگه دارد.

بیشتر بخوانید:

متن منتشر شده از سوی روابط عمومی اسکودا در حساب اینستاگرامی اسکودا به این شرح است:

صبح امروز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۴جلسه هیأت عمومی فوق‌العاده کانون‌های وکلای دادگستری ایران با حضور مدیران نهاد وکالت و نمایندگان شورای اجرایی کانون‌های وکلای دادگستری کل کشور و همچنین هیأت‌رییسه اتحادیه به صورت حضوری و برخط در محل کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد.

مطابق دستور جلسه مدیران نهاد وکالت درباره موضوعات مرتبط با آزمون سال ۱۴۰۰ و آیین‌نامه ابلاغی قوه قضاییه و تحولات اخیر نهاد وکالت از جمله لایحه نحوه تشکیل موسسات حقوقی و موضوعات مرتبط با روند آموزش و انجام تکالیف کارآموزی کارآموزان ورودی سال ۹۹ به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این راستا مقرر شد اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران به نمایندگی از کانون‌های عضو، آگهی آزمون سال ۱۴۰۰ را مطابق با قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری به سازمان سنجش ارسال نماید تا سازمان سنجش نیز نسبت به انعقاد قرارداد، نشر و آغاز فرایند ثبت نام کارآموزان اقدام کند.

مباحث مرتبط با آیین‌نامه و تحولات نهاد وکالت موضوعات بعدی جلسه روز دوشنبه بود که با توجه به پایان وقت جلسه و ناتمام ماندن مباحث، ادامه مذاکرات، به روز یک‌شنبه مورخه دهم بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ موکول شد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲۴ دیدگاه ها

  1. آشپز که دوتا شود آش یا شور شود یا بی نمک
    لطف کنین دسته جمعی استعفا دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا