کانون وکلای مرکز ملزم به پذیرش ۹۹ ایثارگر دیگر در آزمون وکالت سال گذشته شد

اسامی و جزییات ثبت‌نام رتبه‌های ۳۳۱ تا ۴۲۹ داوطلبان ایثارگر آزمون وکالت ۹۶

پایگاه خبری اختبار- در پی شکایت جمعی از داوطلبان ایثارگر آزمون وکالت سال گذشته از کانون وکلای دادگستری مرکز، این کانون ملزم به پذیرش ۹۹ نفر دیگر از این داوطلبان (رتبه‌های ۳۳۱ تا ۴۲۹) شد.

به گزارش اختبار، کانون وکلای دادگستری مرکز در آزمون سال گذشته ۱۱۰۰ نفر اعلام ظرفیت کرده بود اما در نهایت ۱۴۳۰ نفر (۱۱۰۰ داوطلب سهمیه آزاد و ۳۳۰ داوطلب ایثارگر) را پذیرش کرد و اینک با پذیرش این ۹۹ نفر، مجموعاً ۱۵۲۹ نفر در آزمون سال نودوشش این کانون پذیرفته‌شده‌اند.

متن اطلاعیه کانون وکلای دادگستری مرکز درمورد جزییات ثبت‌نام ۹۹ نفر پذیرفته‌شده سهمیه ایثارگری آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۶ (به موجب دادنامه شماره ۲۸۳ الی ۳۰۵ مورخ ۹۷/۴/۱۶) به شرح زیر است:

برای مشاهده اسامی رتبه‌های ۳۳۱ تا رتبه ۴۲۹ سهمیه ایثارگری کلیک کنید

از کلیه پذیرفته‌شدگان اخیرالذکر در آزمون ورودی سال ۱۳۹۶ کانون وکلای دادگستری مرکز دعوت می‌شود از روز شنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ لغایت روز دوشنبه مورخ  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ با مراجعه به سایت کانون وکلای دادگستری مرکز نسبت به تکمیل فرم تقاضای پروانه کارآموزی اقدام نمایند.

چنانچه قبول شدگان در مهلت مقرر نسبت به تکمیل فرم تقاضای پروانه کارآموزی اقدام ننمایند از آنان ثبت‌نام حضوری بعمل نخواهد آمد و به منزله انصراف تلقی می‌شود ضمناً مهلت فوق به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

ثبت‌نام اینترنتی قبول شده‌های مذکور درآزمون ورودی سال ۱۳۹۶ [سهمیه ایثارگری ( تعداد ۹۹ نفر)از رتبه ۳۳۱ الی ۴۲۹]

مراحل ثبت‌نام:

۱.تکمیل فرم ثبت‌نام اینترنتی و ارسال اسکن اصل مدارک مورد نیاز در روند ثبت‌نام اینترنتی در فرمت jpg

۲.اصل مدارک اسکن شود

۲- مهلت ثبت‌نام اینترنتی به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. 

۳- فرم ثبت‌نام، که قبول شده از طریق اینترنت تکمیل می نماید راساً از سوی کانون پرینت می‌شود و امضاء های ذیل فرم ثبت‌نام در روز مراجعه حضوری توسط مسئولین ثبت‌نام اخذ خواهد شد. بنابراین از ارسال پستی و یا ارائه آن تا روز مراجعه حضوری ( که زمان آن ذیل همین اطلاعیه تعیین شده) خودداری شود. 

۴- فتوکپی برابر اصل مدارکی راکه در روند ثبت‌نام اسکن شده، به همراه فتوکپی کارنامه سازمان سنجش بعد از تکمیل روند ثبت‌نام، به ترتیب زیر آماده تحویل در روز مراجعه حضوری شود.  

برابر با اصل مدارک صرفاً از طریق دفاتر اسناد رسمی صورت پذیرد.

کپی مدارک فقط در کاغذ A۴  تهیه شود.

۱-۴- عکس پرسنلی (رنگی ، تمام رخ، زمینه روشن سه در چهار) به تعداد ۱۲ قطعه.

عکس آقایان با کت و خانم‌ها با حجاب کامل

۲-۴- تصویر برابر با اصل تمام صفحات شناسنامه (یک سری)

۳-۴- تصویر برابر با اصل کارت ملی (پشت‌ورو یک نسخه)

۴-۴- تصویر برابر با اصل دانشنامه (یک نسخه)

تبصره: قبول‌شده‌هایی که مدرک کارشناسی ناپیوسته دارند: می بایست مدرک کاردانی حقوق خود را نیز ارائه نمایند.

۵-۴- مخصوص آقایان: تصویر برابر با اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (کارت جدید سیستم هوشمند یا ارائه رسید مربوط به درخواست تعویض کارت  از دفاتر خدمات  پلیس+۱۰)

۶-۴- کارنامه دریافتی از سایت سازمان سنجش

۷-۴- ارائه گواهی ایثارگری مخصوص ایثارگران

۸-۴- تصویر پروانه کارآموزی (مخصوص کارآموزان کانون مرکز که مجدداً در آزمون شرکت کرده‌اند)

۵-ظرفیت شهرهای حوزه کانون مرکز و نحوه انتخاب شهر محل اشتغال  بعد از مراجعه حضوری و بررسی مدارک اعلام و از طریق سایت کانون و یا کانال تلگرام کانون به قبول‌شده‌ها اعلام خواهد شد. 

۶- جهت احراز هویت، ارائه اصول شناسنامه و کارت ملی بهمراه تحویل فتوکپی برابر اصل شده مدارک ثبت‌نام در روز مراجعه حضوری الزامی است.

۷- استعلام‌های مورد نیاز بعد از مراجعه حضوری و تکمیل روند ثبت‌نام از طریق سایت کانون به صورت اینترنتی در دسترس قرار خواهد گرفت و با ارسال پیام کوتاه به اطلاع قبول شده ها خواهد رسید. 

۸- عدم ثبت‌نام اینترنتی در موعد مقرر به منزله انصراف از قبولی در آزمون تلقی خواهد شد و هیچ گونه اعتراضی بعد از مهلت ثبت‌نام پذیرفته نخواهد شد. 

نکات مهم: الزاماً کپی مدارک در کاغذ ۴A تهیه شود.

– ارائه تصویر مصدق تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی و مدرک تحصیلی (دانشنامه) و پرینت کارنامه سنجش و ۱۲ قطعه عکس  برای تمامی قبول شده ها و تصویر مصدق کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت (مخصوص آقایان) و گواهی ایثارگری ( مخصوص قبول شده ها با سهمه ایثارگری) در زمان اعلام شده برای مراجعه حضوری الزامی است.

– حضور شخص قبول شده در روز و ساعت تعیین شده برای مراجعه حضوری الزامی است.

– چنانچه قبول‌شده‌ها در روز مراجعه حضوری مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌نام را به همراه نداشته باشند از آنان ثبت‌نام بعمل نخواهد آمد.

– چنانچه قبول‌شده‌ها شرایط مندرج در آگهی آزمون ورودی کارآموزی وکالت را نداشته باشند از آنان ثبت‌نام به‌عمل نخواهد آمد و قبولی آنان کان‌لم‌یکن تلقی خواهد شد. 

برنامه زمان بندی مراجعه حضوری:

برنامه زمان بندی مراجعه حضوری برای ثبت‌نام، ارائه و تحویل مدارک به ترتیب رتبه اکتسابی به شرح زیر و در واحدصدور پروانه کانون وکلای دادگستری مرکز به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان زاگرس، پلاک ۳، طبقه سوم می‌باشد:

۹-به مراجعات حضوری و تماس های تلفنی پاسخ داده نمی‌شود.

تلفن‌های ۰۲۱۸۴۰۰۱۱۲۴ پشتیبانی فنی و ۰۲۱۸۴۰۰۱۳۰۳ واحد صدور پروانه  – فقط برای پاسخگویی به اشکالات ثبت‌نام اینترنتی (در ساعات اداری ۸ صبح الی ۱۵) در نظر گرفته شده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۵۲ دیدگاه ها

 1. به جای پرداختن به صحبتهای حاشیه‌ای باید یادآوری کنم که در ۳ سال اخیر همیشه ظرفیت سهمیه ایثارگران بیرون از ظرفیت اعلامی کانون بوده یعنی مثلا پارسال ظرفیت رو ۱۱۰۰ نفر اعلام کردند و بعدش ۳۰% یعنی نزدیک به ۳۰۰ نفر برای سهمیه ایثارگر محاسبه شد که مجموعا ۱۴۰۰ نفر قبولی داشت کانون مرکز.
  اما امسال بر خلاف رویه سالهای گذشته علاوه بر طرح سوالات بی سرو ته و طول کشیدن انتشار پاسخ آنها و تصحیح غلط‌های تایپی در دفترچه سوالات سهمیه ایثارگر رو هم وارد سهمیه اعلامی ۱۲۰۰ نفر کردند و عملا ۸۴۰ نفر سهمیه آزاد و ۳۶۰ نفر سهمیه ایثارگر پذیرفته خواهند شد.
  باید بگم اعمال روش سالهای پیشین بی ارتباط با اعتراض گسترده نفرات شرکت کننده نبوده و اعلام اعتراض هرچند ظاهراً بی اهمیت نشون داده بشه اما واقعا تاثیر گذاره.
  به همین راحتی ظرفیت قبولی رو ۳۴۰ نفر کم کردن و خیلیا متوجهش نیستند.
  و شعارشون اینه که ما امسال ظرفیت رو زیاد کردیم.
  لطفا دراین باره بی تفاوت نباشید …..

  1. سلام

   نحوه جذب افراد ایثارگر هیچ فرقی نکرده و امسال فقط برای این که حاشیه ایجاد نشه ظرفیت هر سهمیه رو به تفکیک اعلام کردن

   سال قبل هم فقط کانون مرکز خارج از ظرفیت اعلام کرد که با شکایت داوطلبان ایثارگر در دادگاه عالی قضات ملزم شد سهمیه ایثارگران رو از کل سهمیه محاسبه و منظور کنه و در نتیجه باز ۹۹ نفر دیگه ایثارگر گرفت

   متن رای دادگاه و مطالب متعدد در مورد نحوه جذب افراد سهمیه ایثارگر در سایت موجوده می‌تونین مطالعه کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا