دستورالعمل حضوری شدن مدارس از چهاردهم فروردین ماه ۱۴۰۱

دستورالعمل حضوری شدن مدارس از چهاردهم فروردین ماه ۱۴۰۱

ضمن قدردانی از تلاش های مجاهدانه همه همکاران گرامی، اعم از کادر آموزشی و اداری مدارس که در دوره شیوع گسترده ویروس کرونا مانع از تعطیلی روند آموزش و یادگیری شده اند، نظر به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر ضرورت حضوری شدن آموزشهای مدارس و دانشگاهها و با توجه به اهمیت ارتقای کیفیت فرایند یاددهی – یادگیری به شیوه حضوری و جلوگیری از استمرار افت تحصیلی دانش آموزان، همچنین پیشگیری از تبعات جبران ناپذیر وضعیت موجود برای آینده میهن عزیز اسلامی، بدینوسیله نحوه ادامه فعالیت واحدهای آموزشی تابعه در زمان باقی مانده در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به شرح زیر اعلام می گردد:

۱. همه عوامل اجرا، تربیتی و آموزشی مدارس مطابق ابلاغ و جدول برنامه هفتگی در مدارس حضور یابند.

۲. تمامی فعالیتهای تربیتی و آموزش مربیان، آموزگاران،دبیران و هنرآموزان در همه مقاطع تحصیلی و تمام دروس به صورت حضوری (با رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط، استفاده مناسب از ماسک و تهویه کلاسهای درس) انجام شود. ظرفیتهای مجازی در صورت نیاز صرفاً به عنوان ابزار مکمل تربیت و آموزش مورد بهره برداری قرار گیرد.

۳. تاکید بر حضور منظم دانش آموزان در مدرسه و کلاس درس طبق برنامه هفتگی و در صورت غیبت غیر موجه ایشان، مطابق آیین نامه اجرا و سایر مقررات مربوطه مدارس اقدام نمایند.

۴. تأکید می شود دانش آموزان مبتلا به کرونا یا دارای علائم ابتلا به این ویروس یا داشتن بیماری زمینهای با تایید پزشک و رضایت والدین میتوانند از بستر شاد، آموزشهای لازم را دنبال کنند.

۵. تبیین اهمیت و ضرورت آموزش حضوری، اطلاع رسانی جامع و اقناع اولیاء محترم دانش آموزان از طریق: روابط عمومی ادارات کل، استفاده از ظرفیت فضای مجازی، انجمنهای اولیاء و مربیان، رسانه ها، آموزشی، تبلیغات محیطی و فضاسازیهای شهری و … به گونه ای صورت پذیرد تا ضمن کاهش نگرانی خانواده ها، زمینه برای حضور کامل دانش آموزان در مدارس فراهم شود.

۶. انجمن اولیاء و مربیان مطابق آیین نامه اجرا در زمینه حمل و نقل و تردد دانش آموزان مدارس نسبت به ساماندهی سیروی های ایاب و ذهاب دانش آموزان اقدام نمایند. هرگونه برداشت وجه از محل پرداخت هزینه سیروی برای مدرسه و یا انجمن اولیاء و مربیان و افزایش شهریه دانش آموزان مدارس غیر دولتی ممنوع است.

۷. با توجه به مدت زمان باقیمانده از سال تحصیلی، ضرورت و الزامی برای تهیه پو شش متحد الشکل دانش آموزان نمی باشد. نظارت بر پوشش مناسب و لباس دانش آموزان مطابق فصل پنجم آیین نامه اجرا مدارس از جانب مدیران مدارس الزامی است.

۸. جذاب سازی محیط مدرسه و تنوع بخشی در محیط های یادگیری از طریق برگزاری مسابقات، جشنواره ها، رویدادها و اردوهای فرهنگی، تربیتی و ورزش توسط مدیران، مربیان و معلمان مدارس و استفاده از ظرفیت برنامه ویژه مدرسه (بوم) جهت کیفیت بخشی به فرآیندهای تربیتی و تسهیل در بازگشت پذیری دانش آموزان مورد تأکید است.

۹. هرگونه تغییر احتمالی در مفاد این بخشنامه و آموزش حضوری تابع مصوبات ستاد ملی کرونا است که در صورت تصمیم جدید، صرفاً از طریق وزارت آموزش و پرورش جهت اجرا، ابلاغ خواهد شد.

۱۰. تکمیل فرآیند آموزش و ارزشیابی دروس شایستگی فنی در شاخه فنی و حرفهای و استاندارد آموزش مهارت در شاخه کاردانش و برنامه ریزی برای اجرای درس کارآموزی/ کارورزی مورد تأکید است.

۱۱. بدیهی است استانها، مناطق و مدارسی که عملکرد مناسبی داشته باشند مورد تقدیر و تجلیل قرار خواهند گرفت. لازم به ذکر است به دلیل اهمیت بسیار بالای سلامت دانش آموزان، چنانچه مواردی از شیوع مجدد بیماری و افزایش مبتلایان در مدرسهای مشاهده گردید، لازم است مدیران مدارس نسبت به ثبت اطلاعات مبتلایان در سامانه نظام مراقبت کووید ۱۹(ایران من) در اسرع وقت اقدام و مراتب به نزدیکترین مرکز جامع خدمات سلامت تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارجاع گردد.

۱۲. مسئولیت اجرای این بخشنامه بر عهده مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان بوده و نظارت و ارزیابی دقیق اجرای آن نیز عهده معاونتها و بخشهای مختلف اداره کل، ادارات مناطق / شهرستانها و نواحی خواهد بود. امید که با تلاش و همکاری شایسته عوامل سهیم و موثر در تعلیم و تربیت فرزندان ایران اسلامی با استفاده از فرصت باقیمانده سال تحصیلی برای جبران کاستی های یادگیری دانش آموزان، شاهد ارتقاء کیفیت خدمات آموزش و تربیتی به دانش آموزان عزیز در همه مدارس باشیم.

دانلود پی دی اف دستور العمل حضوری شدن مدارس از چهاردهم فروردین ۱۴۰۱

 

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

‫۲۶ دیدگاه ها

  1. مدارس رو باز کردین تو سال ۱۴۰۱ بچه من دو بار تا الان کرونا گرفته و همچون درگیر شدیم تو این دوماه فیلسوف شدن بچها جون بچها مهمتره یبار دو هفته اول بازگشایی مدارس کرونا گرفت و یبار م الان تاریخ ۲۳/۲/۱۴۰۱ واقعا متاسفم براتون گند زدین به مملکت و زندگی دست از سرمون بردارین . تو کلاس پسرم پنج نفر دگریز شدن تا اینکه سه شنبه رفتم دیدم از ۳۴ نفر بیست نفر اومدن مدرسه

  2. مدرسه بچه من غیرانتفاعی هست و سی و دو تا بچه رو تو یه کلاس کوچیک جا داده ، گفته همه بچه ها سالم و بیمار باید سر کلاس حضور داشته باشن که باعث شد در عرض ۴ روز شش نفر از بچه ها بیمار بشن و از اون بدتر حتی جلوی ورود این بچه ها با وجودی که اولیای مدرسه میدونستن مریضن گرفته نشد، واقعا شرم بر شما که فقط دنبال خودنمایی هستین

  3. چرا باید کلاس اول و دوم ابتدایی که هیچ درکی از مدرسه و رعایت پروتکل ها ندارن برای ۱ ماه باقی مانده اجباری بشه؟ اگر کلاس ها زیر ۱۵ نفر باشه باز یه چیزی ،کلاس پسرم ۳۲ نفر هستن و شلوغه واقعا ، اونم ۵ ساعت ؟ لطفا درک کنین شرایط ما اولیا رو و تهدیدمون نکنین ، تغییر بدین وضعیت رو حداقل برای ابتدایی ها و بخصوص کلاس اول و دومی ها از هفته بعد شاد رو راه بندازین انقدر به اولیا استرس وارد نکنین

  4. با سلام با توجه به سفرهای عید و بصورت گسترده وبدون در نظر گرفتن عواقب بعد از سفرها بهتر بود که از ۱۰ روز بعد اقدام به بازگشایی می‌نمودند و اینکه از واکسن زدن طلب جویان علم آگاهی کامل پیدا می‌نمودند و سپس اقدام به بازگشایی دستور میفرمودند اینگونه عجولانه تصمیمات عواقب خوبی ندارد بهتر است کمی صبر کرد و با برنامه کامل و جامع عمل نمود با تشکر

  5. سلام ما قبلا هم به صورت حضوری می رفتیم ولی گروه بندی بود اگر گروه بندی باشه میرم مدرسه ولی اگر گروه بندی را حذف کنند قید مدرسه را می زنم

  6. بابا همه ما مردم میدونیم جانمان برایتان هیچ ارزشی ندارد، وگرنه چه دلیلی دارد که بعداز گذشت دوسوم از مدارس برای این دوماه کلاسها حضوری شوند؟ دانش آموزی که این مدت را با کلاسهای آنلاین گذرانده چطور در کلاسهای حضوری کشش دارد؟ شما که جز اعلام آمار کشته ها کاری بلد نیستید، پس ماهم اگر به قیمت یکسال از دست رفتن زحمات بچه هایمان تمام بشود اما کلاس حضوری نمیفرستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا