سازمان سنجش از انتشار آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ خودداری کرد

پس از استعلام از معاونت حقوقی قوه قضاییه؛

پایگاه خبری اختبار- روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) با انتشار تصویر نامه معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور، از خودداری این سازمان از انتشار آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اختبار، روابط‌عمومی اسکودا امروز، شنبه، اعلام کرد:

باوجود مطالبه‌ی جدی داوطلبان آزمون کارآموزی وکالت ۱۴۰۰ مبنی بر تعیین تکلیفِ هرچه سریع‌تر این آزمون، تصمیم هیات عمومی اتحادیه‌ی سراسری کانون‌های وکلای دادگستری بر انتشار آگهی و توافق سه‌جانبه میان نمایندگان نهاد وکالت، سازمان سنجش آموزش کشور و معاونت حقوقی و امور مجلس قوه‌ی قضاییه، در جلسه‌ی روز چهارشنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰، سازمان سنجش و آموزش کشور متاسفانه باز هم -پس از استعلام از معاون حقوقی و امور مجلس قوه‌ی قضاییه- از انتشار آگهی آزمون سر باز زد.

متن پاسخ سازمان سنجش آموزش کشور به اتحادیه‌ی سراسری کانون‌های وکلا و پاسخ معاونت حقوقی و امور مجلس قوه‌ی قضاییه به استعلام این سازمان در خصوص آزمون وکالت، جهت استحضار داوطلبان گرامی آزمون وکالت ۱۴۰۰ و کانون‌های وکلای سراسر کشور منتشر می‌گردد.

گفتنی‌ست اسکودا روز ۶ بهمن‌ماه متن آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ ارسال شده به سازمان سنجش را منتشر کرده و اعلام داشته بود انتشار و تعیین زمان ثبت نام به سازمان سنجش محول شده است.

پاسخ سازمان سنجش به اسکودا

برادر گرامی جناب آقای دکتر کوشا

رئیس محترم اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران

باسلام و احترام عطف به نامه شماره ۱۰۷۳ مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ درخصوص آگهی شرایط و ضوابط برگزاری آزمون کارآموزی وکالت آن اتحادیه در سال ۱۴۰۰ ، به پیوست نامه شماره ۹۰۰۰/۱۷۳۸۷/۵۰۰ مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ معاون محترم حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه مبنی بر لزوم رعایت تمامی موارد درج شده در نامه شماره ۹۰۰۰/۱۶۵۸۶/۵۰۰ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ جهت اطلاع و اقدام لازم ارسال می شود . خواهشمند است پس از اصلاح اطلاعیه مذکور ، نتیجه به این سازمان اعلام تا اقدام لازم بعمل آید .

با تقدیم احترام

رضا محمدی

معاون امور آزمونها

پاسخ استعلام سازمان سنجش از معاون حقوقی قوه قضاییه

جناب آقای دکتر خدایی

رئیس محترم سازمان سنجش و آموزش کشور

سلام علیکم با احترام بازگشت به نامه شماره ۸۹۰۹۰ مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۵ و پیرو مکاتبات پیشین با موضوع انتشار آگهی آزمون متقاضیان دریافت پروانه کارآموزی وکالت دادگستری و لزوم رعایت قوانین و مقررات مربوط در فرآیند برگزاری آزمون مذکور از جمله موارد درج شده در نامه شماره ۹۰۰۰/۱۶۵۸۶/۵۰۰ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ارسالی از این معاونت تاکید می گردد

نور الله قدرتی

معاون حقوقی امور مجلس قوه قضاییه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۵۹ دیدگاه ها

  1. به هیچ وجه و تحت هیچ عنوان اجازه نمی دهیم برخی سومدیریت ها درون صنفی مایه دخالت هیچ نهاد حاکمیتی در بطن کانون های وکلای دادگستری شود…
    تمام قد در برابر هر گونه اقدام غیر علمی و سلیقه ای ایستاده ایم و خواهیم ایستاد…
    رییس “مرکز المثنی وکلا” آگاه باشد که وکلای پایه یک دادگستری و کارآموزان وکالت و داوطلبان آزمون وکالت، حقوقدانان و استادهای دانشگاه یک صدا در برابر هر گونه اظهار نظر های بی اساس نسبت به کانون های وکلا و ادعاهای گزاف در مورد مرکز المثنی و موازی با آن ایستادگی خواهد کرد… نه تنها معاونت حقوقی قوه قضائیه بلکه ریاست قوه قضائیه حق ندارند بر خلاف قانون عمل کنند و *استقلال قانونی* کانون های وکلا را به ضرر حقکق مردم تضعیف کنند… هر ایراد شکلی یا محتوایی در داخل کانون های وکلا هست از درون کانون های وکلا با هوشیاری کارآموزان و وکلای پایه یک حل می شود چنانکه در مصاحبه ها و مجالس و گردهمایی های درون صنفی دیده ایم گه چگونه وکلا و کار آموزان در برابر ایرادات مدیریتی سینه سپر کرده و می کنند… هیچ میاز ی به دخالت این عزیزان در داخل کانون های وکلا نیست… دوستان اگر محبت کنند ایرادات فاجعه بار درون قوه قضائیه را اول اصلاح کنند و بعد به فکر خانه همسایه باشند از ایشان بسیار ممنون می شویم… که کمترین آن اطاله های چندین ساله دادرسی است که کشور را عملاً فلج کرده است.
    که گفته اند
    کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی…

  2. کانون وکلا، فقط ادعای حمایت از جوونها رو داره اصلا دلش به حال کسی نمیسوزه. کلی درس اضافه کردن، ظرفیتها کلی پایین اومده در مقابل اونهمه شرکت کننده. واقعا که تاسف باره، آخه این ظرفیته تعیین کردن؟ بین ۱۰۰هزار نفر شرکت کننده!! ، البرز ۸۰تا ، فلان جا ۵۰تا و..؟ این بود طرح تسهیل و حمایت؟ از اونطرفم با خوشحالی به قضات و نمایندگان راحت پروانه وکالت بدون ازمون میدن! بعد میگن طرح مجلسه! چطور اینجا طرح مجلسه اما توی چیزای دیگه طرح مجلس رو نمیپذیرید‍؟ همه باید بیان آزمون بدن منتها اصولی و درست با ظرفیت منطقی. اگه کانون راست میگه جلوی اون طرح واسته که چرا بدون آزمون پروانه میدن نه اینکه جلوی جوونها واسته که میگن اصولی آزمون بگیر و ظرفیت رو زیادتر کن و سنگ ننداز. چرا جلوی موفقیت ما جوونها وا میسته؟ و اینکه چرا اسکودا دنبال اینه خودش سوال طرح کنه؟!! که هم سختتر طرح کنه هم در مضان اتهام باشه که سوالها لو رفت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا