تصویب‌نامه در خصوص صدور پروانه دفاتر پیشخوان

تصویب‌نامه در خصوص صدور پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT ) روستایی

مصوبه شماره۴۶۵۱۶/ت۵۶۶۶۳هـ مورخ ۱۳۹۸/۴/۱۹هیأت وزیران

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت اطلاعات

سازمان برنامه و بودجه کشور

هیأت وزیران در جلسه ۱۶/۴/۱۳۹۸ به پیشنهاد مشترک شماره ۳۶۱۸۲/۱ مورخ ۲۰/۳/۱۳۹۸ وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد ماده واحده قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات ـ مصوب ۱۳۹۲ـ تصویب کرد:

۱ـ صدور پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات ( ICT ) روستایی با دریافت حق امتیاز به شرح زیر و بر‏‏اساس درخواست متقاضی و با رعایت اصول حاکم بر صدور پروانه دفاتر یادشده موضوع مصوبه شماره (۳) جلسه ۲۸۹ مورخ ۱۹/۱۲/۱۳۹۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و اصلاحات بعدی آن، مجاز است:

الف ـ کلان­شهرها: مبلغ پانصد میلیون(۰۰۰ر۰۰۰ر۵۰۰) ریال .

ب ـ مراکز استان‏ها به استثنای کلان­شهرها: مبلغ سیصد میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۳۰۰) ریال.

پ ـ شهرهای با جمعیت بیش از پنجاه هزار نفر به استثنای مراکز استان‏ها و
کلان­شهرها: مبلغ یکصد و پنجاه میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۱۵۰) ریال.

ت ـ سایر شهرها به استثنای شهرهای موضوع جزءهای (الف)، (ب) و (پ): مبلغ پنجاه میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۵۰) ریال.

ث ـ روستاها: مبلغ پنج میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۵) ریال.

تبصره۱ـ مبالغ حق‏امتیاز صدور پروانه موضوع این بند برای سال ۱۳۹۸ می­باشد و برای سال­های بعد، به­صورت سالیانه و مطابق نرخ رسمی تورم اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط افزایش خواهد یافت.

تبصره۲ـ تغییر عنوان دفاتر دستگاه­های اجرایی که پیش از لازم‌الاجراشدن تصویب­نامه شماره ۱۰۵۸۱۶/ت ۵۴۶۰۷هـ مورخ ۲۵/۸/۱۳۹۶ ایجاد و راه­اندازی شده­اند به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات ( ICT ) روستایی، از شمول پرداخت حق امتیاز صدور پروانه مستثنی است.

۲ـ حق ‏امتیاز تجدید صدور پروانه به میزان یک دهم مبلغ حق‏امتیاز موضوع جزءهای (الف) تا (ث) بند (۱) این تصویب‌نامه با لحاظ تبصره (۱) بند مذکور می‌باشد.

۳ـ سقف جریمه تخطی از هر یک از تعهدات دارنده پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات ( ICT ) روستایی، برای هر سال مبلغ یک میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۱) ریال است.

تبصره ـ سقف مبلغ جریمه این بند برای سال ۱۳۹۸ می­باشد و برای سال­های بعد، به­صورت سالیانه و مطابق نرخ رسمی تورم اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط افزایش خواهد یافت.

۴ ـ در صورت تکرار هر یک از تخلفات موضوع بند (۳) این تصویب‌نامه، میزان حداقل جریمه متعلقه، دو برابر جریمه وقوع تخلف در مرحله قبل می­باشد.

۵ ـ در صورت وقوع چند تخلف، مبلغ جریمه، به میزان حاصل جمع جریمه‏های متعلقه به هر تخلف خواهد بود.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا