در نیمه دوم ۱۳۹۲ طرح دستبند و پابند های الکترونیکی اجرا می شود

رییس سازمان زندان ها:
در نیمه دوم امسال طرح دستبند و پابند های الکترونیکی اجرا می شود

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: بر اساس قرارداد منعقدشده، مهر سال جاری دستبند‌ها و پابندهای الکترونیک از سوی شرکت طرف قرارداد تحویل می‌شود و ما در ۶ ماه دوم سال شاهد اجرای طرح پابندهای الکترونیک خواهیم بود.

غلامحسن اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس اظهار داشت: امروزه استفاده از پابندهای الکترونیک در برخی از کشورهای دنیا عملیاتی شده و ما هم این اقدام را مفید می‌دانیم البته این طرح تنها در ۱۴ کشور جهان و در سطحی محدود اجرایی شده و ما نمی‌توانیم بگوییم که در این زمینه از آنها عقب مانده‌ایم.

وی افزود: ما برای اجرا طرح پابند الکترونیک در کشور اقدامات لازم را انجام داده‌ایم و به عمد این موضوع را رسانه‌‌ای کرده‌ایم تا شرکت‌های سازنده داخلی به این فکر بیفتند که پابند الکترونیک نیاز جدید جامعه است و دانش خود را برای تولید این ابزار بکار گیرند.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر از محل منابع خود و با مساعدت رئیس قوه‌قضائیه اقدام به اجرای طرح پابند الکترونیک در سطحی محدود کرده‌ایم.

اسماعیلی تصریح کرد: بر اساس قرارداد منعقد شده مهر ماه سال جاری دستبند‌ها و پابندهای الکترونیک از سوی شرکت طرف قرارداد تحویل داده می‌شود و ما در ۶ ماهه دوم سال شاهد اجرای طرح پابندهای الکترونیک خواهیم بود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه حدود ۱۰۰۰ دستبند و پابند الکترونیک وارد کشور می‌شود گفت: قرارداد ما با یک شرکت داخلی است اما یکی از کشورهای خارجی آ‌ن‌ها را وارد می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا