رئیس سازمان سنجش: آزمون دکتری ۱۴۰۱ به تعویق نمی‌افتد

پایگاه خبری اختبار- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از قطعی بودن برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: آزمون دکتری ۱۴۰۱ به تعویق نمی‌افتد.

پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به شیوع امیکرون در کشور، بر برگزاری آزمون دکتری در موعد مقرر خود تاکید کرد و گفت: فرآیند آزمون دکتری متمرکز سال ۱۴۰۱ آغاز شده و اقدامات مربوط به حوزه بندی، چاپ سوالات و دفترچه‌ها صورت گرفته و قرنطینه سوالات هم انجام شده است.

آمار داوطلبان کنکور دکتری ۱۴۰۱

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره میزان داوطلبان کنکور دکتری ۱۴۰۱ توضیح داد: در این آزمون حدودا ۱۸۶ هزار داوطلب داریم که ۸۱ هزار نفر آن‌ها خانم و ۱۰۵ نفر از آن‌ها آقا هستند. این داوطلبان با حفظ تمام پروتکل‌ها بین ۹۶ شهر تقسیم‌بندی خواهند شد. به طور متوسط ما در هر شهری ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر بیشتر داوطلب نداریم.

پورعباس بیان کرد: این ۹۶ شهر ۱۸۹ حوزه اصلی ۵۹۷ حوزه فرعی دارند. همچنین دارای ۵ هزار ۹۰۵ سالن و کلاس بزرگ و متفاوت هستند. به طور طبیعی جمعیت هر کلاسی ۷۰ تا ۱۰۰ نفر جمعیت می‌پذیرند، اما اکنون به طور متوسط حضور ۳۰ نفر را در کلاس‌های درس پیش بینی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: لذا تمام پروتکل‌ها و فواصل اجتماعی میان داوطلبان، ضدعفونی فضا و… در محل برگزاری آزمون‌ها رعایت خواهد شد و هیچ گونه خدشه‌ای به آزمون دکتری ۱۴۰۱ وارد نمی‌شود و سر موقع برگزار خواهد شد.

وی درباره برنامه خوداظهاری داوطلبان با توجه به پیک ششم و جدا شدن مراکز افراد مبتلا از افراد سالم گفت:همه داوطلبان به محض ورود پایش می‌شوند و اگر کوچکترین علائمی از سرماخوردگی در افراد دیده شود در محل‌های ایزوله نگهداری می‌شوند و فضاهایی بر این امر در هر حوزه در نظر گرفته شده است.

حوزه بیمارستانی برای کنکور ۱۴۰۱ نداریم

پور عباس در پایان از عدم اختصاص فضاهای بیمارستانی برای برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: آمار بیمارستانی امیکرون خیلی بالا نیست و طبیعی است که اکثر افراد در خانه استراحت کرده و درمان می‌شوند. لذا پیشنهاد ما این است که در آزمون دکتری ۱۴۰۱ در همه حوزه‌ها این موضوع مدیریت شود. از این رو امکانات ویژه‌ای را سازماندهی کرده‌اند که داوطلبان مبتلا در همان محل‌های ایزوله شده آزمون خواهند داد و دیگر حوزه بیمارستانی برای کنکور ۱۴۰۱ نداریم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۱۹ دیدگاه ها

  1. هیچ وقت تدابیر اندیشیده شما در رعایت پروتکل ها تاثیر نخواهد گذاشت . در شهرهای سردسیر چون برودت هوا وجود دارد پنجره ها باز نیستن‌ اصلا فاصله یک متری با صندلی ها رعایت نشده تجمعی نه برای دیدن شماره های صندلی وجود داره و سالن ها.‌‌
    جالب این که همه‌پروتکل ها ا باید خود داوطب رعایت کنه.
    خود ستاد میگه در فضای بسته جلسات با حداکثر ۳۰ نفد و حداکثر ۹۰ دقیقه برگزار بشه
    چجوری ک در سالن های بسته با این حجم از داوطلب و حداقل۴ ساعت فقط درفضای بسته میخواد برگزار شه
    در این مدت داوطلب هم باید ۳ لایه ماسک داشته باشه..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا