آزمون قضاوت سال ۹۳ صبح روز جمعه ۲۳ آبان ماه برگزار شد

آزمون قضاوت سال ۹۳ با حضور بیش از ۲۲ هزار داوطلب بر گزار شد

به محض دسترسی به سوالات یا پاسخنامه موثق این آزمون، در سایت اختبار منتشر خواهد شد

آزمون قضاوت سال ۹۳ با حضور بیش از ۲۲ هزار داوطلب بر گزار شد صبح روز جمعه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۳ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری میزان، آزمون علاقه مندان به تصدی قضاوت در سال ۹۳ صبح امروز با حضور بیش از ۲۲ هزار نفر داوطلب از سراسر کشور در محل های هماهنگ شده زیرنظر معاونت منابع انسانی قوه قضاییه برگزار شد.

مطابق نیاز و برنامه ریزی های دستگاه قضا پس از قبولی در آزمون و برگزاری دوره های آموزشی در بخش های عمومی و تخصصی ۸۰۰ نفر از شرکت کنندگان در آزمون جذب دستگاه قضا می شوند و نتیجه این آزمون دی ماه اعلام خواهد شد.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه از جذب سالانه ۸۰۰ قاضی مطابق برنامه پنجم توسعه خبر داد و گفت: قوه قضاییه برای توسعه محاکم دادگستری نیازمند تامین قاضی و کارکنان در محاکم دادگستری است و در مورد جذب قضات زن نیز مطابق نیاز خود محدودیتی ندارد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا امینی معاون منابع انسانی قوه قضاییه در نشست خبری که در حاشیه برگزاری آزمون قضاوت تشکیل شد جزییات وضعیت جذب قضات را تشریح کرد.

وی که جذب قاضی در قوه قضاییه را بنا بر دو شیوه آزمون عمومی و آزمون اختصاصی عنوان کرد، افزود: آزمون عمومی قاضوت معمولا در اوایل نیمه دوم هر سال با بهره گیری از ظرفیت های سازمان سنجش آموزش کشور به صورت سراسری و همزمان در سطح کشور برگزار می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا