بخشنامه رئیس دیوان عالی کشور در راستای نظارت بر عملکرد محاکم سراسر کشور به روسای کل دادگستری استان‌ها

پایگاه خبری اختبار- رئیس دیوان عالی کشور در خصوص نظارت و ارزیابی عملکرد شعب محاکم بدوی و تجدیدنظر و نتایج حاصله از آن، بخشنامه‌ای خطاب به روسای کل دادگستری استان‌ها صادر کرد.

به گزارش اختبار به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری رئیس دیوان عالی کشور در پی تاکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر نظارت بر عملکرد محاکم سراسر کشور و در راستای اجرای اصل ۱۶۱ قانون اساسی که در اولویت کاری معاونت نظارت دیوان عالی‌کشور می‌باشد بخشنامه‌ای صادر کرد.

در این بخشنامه به مواردی همچون نظارت الکترونیکی و مدیریت پرونده قضایی (cms) و میزان نقض آراء، آمار پرونده‌های موجود، مختومه، اوقات دادرسی و میانگین زمان رسیدگی در محاکم و در راستای اجرای شاخص‌های ارزیابی موجود از جمله اتقان آراء، رضایت‌مندی مراجعین، پرونده‌های معوق، پرونده‌های مسن و قدیمی اشاره شده است.

همچنین در این بخشنامه به روسای کل دادگستری‌ها تأکید شده است نتیجه اقدامات انجام یافته در جهت ارزیابی عملکرد شعب محاکم بدوی و تجدیدنظر حوزه‌های قضایی در سال گذشته و سه ماه اخیر سال جاری را ظرف مدت یک‌ماه به تفکیک، به این مرجع عالی قضایی اعلام گردد.

اصل‏ یکصد و شصت و یکم قانون اساسی:

دیوان‏ عالی‏ کشور به‏ منظور نظارت‏ بر اجرای‏ صحیح‏ قوانین‏ در محاکم‏ و ایجاد وحدت‏ رویه‏ قضایی‏ و انجام‏ مسئولیتهایی‏ که‏ طبق‏ قانون‏ به‏ آن‏ محول‏ می‏ شود بر اساس‏ ضوابطی‏ که‏ رئیس‏ قوه‏ قضائیه‏ تعیین‏ می‏ کند تشکیل‏ می‏ گردد.

بیشتر بخوانید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. یک بخشنامه بدهید به روستائیان استان البرز که خارج از بافت هستن انشعاب گاز بدهند گاز از ایران به کشورهای همسایه صادر میشه آنوقت به روستاها انشعاب گاز نمی دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا